Наказание спря Хамилтън в Русия, триумф за Ботас

Световният шампион ще трябва да почака, за да подобри рекорда на Михаел Шумахер

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън с "Мерцедес" не успя да изравни рекорда на Михаел Шумахер по брой победи в Гран При - 91. Британският пилот остана на трето място в състезанието в Сочи заради 10-секундно наказание в осмата обиколка, наложено му след като е направил два тренировъчни старта извън обозначената зона преди началото на надпреварата.

Така Гран При на Русия спечели съотборникът на Хамилтън Валтери Ботас, за когото това е втори успех от началото на сезона и девети във Формула 1. След финландеца завърши Макс Верстапен с "Ред Бул".

Десетката допълниха Серхио Перес ("Рейсинг Пойнт"), Даниел Рикардо ("Рено"), Шарл Льоклер ("Ферари"), Естебан Окон ("Рено"), Даниел Квят ("Алфа Таури"), Пиер Гасли ("Алфа Таури") и Александър Албон ("Ред Бул").

Победата е седма поредна за пилот на "Мерцедес" във Формула 1. Следващото състезание от календара е Гран При на Айфел (Германия). На писта "Нюрбургринг" Хамилтън ще има нова възможност да атакува рекорда на легендарния Шумахер.