Наказание за Верстапен. Льоклер тръгва първи в Мексико
Пилотът на "Ред Бул" отива на четвърта позиция.
Макс Верстапен няма да стартира от първа позиция на Гран при на Мексико във Формула 1. Въпреки че пилотът на "Ред Бул" спечели оспорваната квалификация и даде най-добро време, той получи наказание от 3 места след като стюардите разгледаха поведението му на пистата.
Оказва се, че Верстапен не е намалил, въпреки показания жълт флаг заради катастрофата на Валтери Ботас.
След разглеждане на видео се вижда, че пилотът профучава до разбилия се болид, дори след като е показано предупреждението. Верстапен всъщност призна, че не е намалил, но обясни, че не е видял жълтия флаг.
Onboard with Max Verstappen as he passes the yellow flag waved at the end of Q3
— Formula 1 (@F1) October 26, 2019
The race stewards handed him a three-place grid penalty for Sunday's race for failing to slow down - dropping him from P1 to P4#MexicoGP #F1 pic.twitter.com/3m9seD5e8V
Така в старта днес (27 октомври) пръв ще застане Шарл Льоклер с "Ферари", който беше само с 266 хилядни по-бавен от холандеца в квалификацията.
Втори ще е неговият съотборник Селбастиан Фетел, а трети - Люис Хамилтън, който има реалния шанс да спечели световната титла предсрочно. Четвърти ще е Верстапен.
