Наполи остава в играта за Шампионска лига (ВИДЕО)

След успех над Чезена с 3:2

Getty Images/Guliver Photos

Отборът на Наполи постигна драматичен успех над Чезена с 3:2 и по този начин съхрани шансовете си за участие в Шампионска лига през следващия сезон. Двубоят на стадион "Сан Паоло" започна много добре за гостите, които поведоха в резултата след гол на Дефрел в 15-ата минута. Малко след това Мертенс успя да изравни. В 20-ата минута Габиадини вкара втори гол в полза на Наполи, а в даденото от съдията продължение на първото полувреме отново Дефрел бе точен за 2:2. Крайния резултат оформи Мертенс в 57-ата минута.

По този начин неаполитанците събраха 63 точки, с три по-малко от третия Лацио.

В друг мач от кръга Фиорентина победи Парма с 3:0. Утре пък ще се изиграе финалът в турнира за Купата на страната, в който съперници са Ювентус и Лацио. За "бианконерите" все още съществува възможността да направят требъл. Те триумфираха в първенството и ще играят с Барселона в спора за купата в Шампионска лига. Мачът в Берлин ще бъде предаван пряко по bTV Action.