"Наполи" с убедителна победа над "Бенфика", италианците летят към осминафиналите (ВИДЕО)

Италианският тим показа, че навлиза във все по-добра форма

Отборът на "Наполи" направи огромна крачка към участие в осминафиналите на Шампионската лига, след като победи с 4:2 "Бенфика" на своя "Сан Паоло" във втория си мач от група "В".

Така вицешампионът на Италия има 6 точки от първите си два двубоя - с 4 повече от втория "Бешикташ".

Марек Хамшик откри резултата в 20-ата минута и първото полувреме завърши при резултат 1:0 в полза на домакините.

Между 51-ата и 58-ата минута обаче "Наполи" избухна с нови три гола. Първо се разписа Дрийс Мертенс, три минути след това Аркадиуш Милик покачи 3:0, а отново Мертенс реализира за 4:0.

До края на мача "Бенфика" намали с попадения на Гонсало Гедеш и Едуардо Салвио, но авансът на "Наполи" бе непреодолим.