Не пропускайте баскетболното "Ел Класико" - тази вечер пряко по RING (ВИДЕО)

Барселона, на Александър Везенков, срещу Реал Мадрид от 21:45 часа

Довечера телевизия RING отново ще ви предостави възможност да гледате младата надежда на българския баскетбол Александър Везенков в действие.

Неговият Барселона посреща Реал Мадрид в дербито на четвъртия кръг от Топ 16 на Евролигата

Мачът, който е с начален час 21:45, със сигурност ще ни предложи много емоции, тъй като е баскетболното "Ел Класико".

Досега Везенков има записани 7 минути в турнира. За краткия си престой на игрището родният талант отбеляза 7 точки и остави добри впечатления. Надяваме се довечера наставникът на Барса Шави Паскуал да даде на нашенеца повече шанс за изява.

А сега нека си припомним какво се случи в Евролигата миналата седмица.

В групата на Барселона Химки надви Лаборал Куча със 76:68 (17:12, 22:27, 20:9, 17:20).

Двата тима си размениха по една четвърт и на полувремето таблото показваше равенство - 39:39.

Руснаците обаче направиха серия от 13:0 в третата част и контролираха развоя на събитията до последния съдийски сигнал.

За победителите най-резултатен бе Алексей Швед с 24 точки. С 22 точки и 8 борби се отличи Джеймс Огъстин, а Тайрис Райс добави 7 точки и 13 асистенции.

За гостите от Витория никой не успя да завърши с двуцифрени точкови показатели. Фабиен Козе, Торнике Шенгелия и Адам Ханга вкараха по 9, което бе крайно недостатъчно за баските.

Така Лаборал допусна второ поражение в турнира. Химки пък се поздрави с втора победа и се реваншира на феновете си за загубата от Барселона във втория кръг.

В друга среща от група F действащият шампион на Евролигата Реал Мадрид надви Жалгирис с 92:86 (26:18, 19:24, 20:11, 27:33).

По този начин "белите" вгорчиха официалния дебют на Шарунас Ясикевичус начело на литовския първенец.

"Кралският клуб" реши всичко в третата четвърт. Преди началото ѝ Реал имаше едва 3 точки аванс, а след нейния край разликата стана 12. "Зелено-белите" все пак опитаха да се върнат в мача, но късният им щурм не свърши работа.

За Реал над всички бе капитанът Фелипе Рейес с 24 точки, а Густаво Айон направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 15 борби. Йонас Маюлис пък вкара 12 точки на бившия си тим.

За гостите 13 точки отбеляза Реналдас Сейбутис, а четирима негови съотборници - Сийм-Сандер Вене, Брок Моутъм, Оливие Ханлан и Едгарас Улановас завършиха с по 10.

Това бе трето поредно поражение за Жалгирис в тази фаза на надпреварата. Реал пък има 2 победи и загуба.

Бросе Баскетс оглави класирането в групата. Седемкратният шампион на Германия изненадващо победи като гост фаворита Олимпиакос със 77:72 (18:10, 21:16, 20:21, 18:25) точки.

Възпитаниците на Андреа Тринкиери доминираха през целия двубой и заслужено се поздравиха с успеха.

Най-резултатен за немците бе Даръис Милър с 23 точки. Янис Стрелникс добави 15, а Леон Радошевич - 14 точки.

За гърците 15 точки вкара Ди Джей Строубъри. Василис Спанулис пък се отличи с 11.

Ето как изглежда класирането в момента:

Кръгът започна със загубата на испанския гранд Барселона при гостуването на ЦСКА Москва. "Каталунците" паднаха с 11 точки разлика - 92:83.

Българинът Александър Везенков игра през първото полувреме, но така и не го видяхме след почивката.

Тази вечер се надяваме да е различно. Гледайте Реал Мадрид - Барселона пряко по телевизия RING с коментара на Петър Бакърджиев.