Неприятно равенство в мач №100 на Тоти в Европа (ВИДЕО)

"Рома" не успя да победи "Аустрия" Виена в Лига Европа

Тимът на "Рома" не успя да зарадва с победа своя капитан Франческо Тоти за юбилейния му мач номер 100 в европейските турнири. "Вълците" направиха зрелищно равенство 3:3 с отбора на "Аустия" Виена в среща от третия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Италианският тим водеше с 3:1 до 82-та минута, но допусна два гола и спечели само точка от мача.

Гостите от Виена изненадващо откриха резултата в 16-та минута чрез Холцхаузер.

Тоти пък беше в основата на изравнителното попадение, дело на Ел Шарауи три минути по-късно.

В 34-та отново капитанът на "Рома" изведе голмайстора, който се разписа за 2:1.

След почивката "вълците" наложиха своето темпо на игра и закономерно отбелязаха още едно попадение в 69-та минута. Асистенцията отново беше на сметката на Тоти, а топката в мрежата на австрийския тим прати Алесандро Флоренци.

Доминик Прокоп намали за 2:3 в 82-та минута, а две по-късно шокът за феновете на "Рома" беше факт. Оларенваджу Кайоде се разписа и донесе точката на "Аустрия".

Двата тима имат по 5 точки и са начело в групата. Следва ги "Астра" Гюргево с 3, докато "Виктория" Пилзен е само с 2.