Нестеров на осминафинал в юношеския US Open

Българинът елиминира поставения под №14 в схемата

Родният талант Пьотр Нестеров се класира за осминафиналите на юношеския US Open. Българският тенисист преодоля втория кръг след успех с 2:0 (6:4, 6:4) срещу поставения под №14 в схемата на турнира Алехандро Пертуса (Испания). Двубоят продължи час и 35 минути.

Победата е втора за Нестеров в САЩ. На старта той се наложи с 2:1 (6:1, 6:7/4/, 6:3) над Филип Флорих (Германия).

В осминафиналите Пьотр ще се изправи срещу Якуб Менслик (Чехия), който отстрани с 2:1 (6:3, 4:6, 6:3) представителя на домакините Бруно Кузахара.

Днес Нестеров изостана с 1:3 в първия сет, но осъществи обрат до 4:3, преди да пробие подаването на съперника си и да затвърди, повеждайки в сетовете.

Втората част бе равностойна и се движеше гейм за гейм, Пертуса обаче се пропука в деветия и Нестеров сложи точка на спора.

Тенисистът ни ще участва и в надпреварата на двойки, отново в тандем с украинеца Вячеслав Белински. Двамата се представиха отлично на "Ролан Гарос", където стигнаха до полуфиналната фаза.