Нестеров продължава към четвъртфиналите на US Open

Българският тенисист елиминира чех в два сета

Родният талант Пьотр Нестеров продължава към четвъртфиналите на юношеския US Open. 18-годишният български тенисист попадна сред най-добрите осем в последния турнир от Големия шлем за годината, след като победи с 2:0 (7:6/3/, 6:4) Якуб Меншик (Чехия) за час и 46 минути игра.

Първата част бе оспорвана и се реши с тайбрек. В него Нестеров надделя в 4 от началните 5 разигравания и съхрани аванса си до края.

Във втория сет Пьотр проби подаването на съперника на два пъти, стигна до 5:1, а при 5:2 сервираше за мача. Варненецът обаче пропиля възможност да сложи точка на спора при 40-30, след което се пропука. При 5:4 българинът имаше нови два мачбола и се възползва от втория.

На четвъртфинал Нестеров ще се изправи срещу французина Саша Геймар Вайенбург, който отстрани с 2:0 (7:5, 7:6/3/) партньора на Пьотр на двойки - Вячеслав Биелински (Украйна).