Нигерия се окичи с бронз от Купата на африканските нации (ВИДЕО)

Един гол беше достатъчен на "суперорлите"

Националният отбор по футбол на Нигерия за осми път в история си спечели бронзовите медали от Купата на африканските нации. "Суперорлите" успяха да победят Тунис с 1:0 и завършат участието си в турнира с отличие.

Срещата в Кайро беше слабо посетена. Въпреки ранния гол обаче интригата се запази до края.

Шампионите от 2004 г. Тунис пък ще трябва да преглътнат, че за 8-ми пореден път ще се приберат без медал от турнира.

Още в 3-ата минута Одион Игало откри резултата за Нигерия след неразбирателство между вратаря и защитник на Тунис.

Изоставането в резултата накара футболистите от Северна Африка да хвърлят всички сили в атака. През второто полувреме те рядко позволяваха на съперниците си да излязат от своята половина.

И все пак нигерийците се бранеха достойно, което им позволи да се поздравят като победители в края на мача.

Финалът на 32-ото издание на Купата на африканските нации е в петък (19 юли) от 22:00 ч. Мача между Сенегал и Алжир ще може да гледате пряко по RING.