Носителят на Купата се измъчи, но е на четвъртфинал

"Локомотив" Пловдив с обрат срещу "Литекс", Димитър Илиев герой

Носителят на Купата на България "Локомотив" Пловдив записа труден успех с 2:1 срещу втородивизионния "Литекс" в последен двубой от осминафиналите.

"Железничарите" продължават напред благодарение на звездата си Димитър Илиев, отбелязал и двете попадения за обрата, след като преди това Иван Митрев бе дал аванс на ловчанлии.

През първата част "Локомотив" имаше инициативата и създаде добри положения, без обаче да затрудни вратаря на "оранжевите". След почивката "Литекс" изненадващо откри чрез Иван Митрев в 65'.

Впоследствие Бирсент Карагерен пропусна да възстанови равенството, преди това все пак да стори Димитър Илиев четвърт час преди края. В 89' той бе точен отново, класирайки "Локомотив" напред.

Място в четвъртфиналната фаза си осигуриха още ЦСКА, "Левски", "Лудогорец", "Ботев" Пловдив, "Ботев" Враца, ЦСКА 1948 и "Ботев" Гълъбово.

Състави

"Локомотив": 1. Пиргов, 20. Петрович, 61. Алмейда, 50. Томашевич, 19. Уирис, 34. Витанов, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 14. Илиев, 12. Ожболт, 77. Аралица

"Литекс": 99. П. Л. Петров, 11. Минков, 16. Иванов, 17. П. Д. Петров, 22. Николов, 5. Ганев, 34. Димитров, 10. Иванов, 21. Капитанов, 97. Аспарухов, 23. Митрев