Нов рекорд за Меси и победа за "Барселона"

Аржентинецът с най-много голове от статични положения в историята на каталунците

Getty Images/Guliver Photos

Лионел Меси вече е футболистът с най-много отбелязани голове от пряк свободен удар в историята на "Барселона", след като се разписа за победата на каталунците с 3:0 срещу "Атлетик" Билбао в мач от 21-ия кръг на Ла Лига.

След успеха каталунците са на точка зад лидера "Реал" Мадрид, който обаче е и с два мача по-малко.

Пако Алкасер вкара първия си гол в първенството в 18-ата минута след пас на Неймар, а Меси покачи на 2:0 в 40-ата. Това беше 27-ият гол от пряк свободен удар за аржентинеца, с което той вече е играчът с най-много попадения от статични положения за каталунците.

Алейш Видал оформи крайното 3:0 в 67-ата минута, завършвайки свой собствен индивидуален пробив.