Нова победа качи ЦСКА на второто място

Трети пореден успех за "червените" в Първа лига

ЦСКА спечели с 1:0 гостуването си на "Септември" София в мач от петия кръг на Първа лига. Това е трети пореден успех за "червените", които събраха 10 точки и се изкачиха временно до второто място в шампионата.

Новакът в първенството пък записа трета загуба и остава на 11-ата позиция с три точки.

В 17-ата минута хубав далечен удар на Кристиян Малинов бе отразен със сетни сили от вратаря на "Септември" Валентин Галев, който се контузи при спасяването и бе заменен принудително.

Към края на първата част гостите уцелиха гредата на два пъти след удари на Фернандо Каранга и Александър Дюлгеров.

В 45-ата минута ЦСКА поведе. Топката бе върната към резервния вратар Янко Георгиев, който обаче изчисти право в краката на Рубен Пинто, а халфът не сгреши на опразнената врата за 1:0.

Играчите на Стамен Белчев продължиха да владеят инициативата и през второто полувреме, а в 63-ата минута отново улучиха гредата. Този път най-близо до гола бе Станислав Манолев.

Минута по-късно символичните домакини останаха с човек по-малко, след като Ишмаел Байду получи втори жълт картон.