Нова победа на Хамилтън и рекорд за "Мерцедес" във Формула 1

Британецът вече има 85 точки аванс при пилотите

Световният шампион Люис Хамилтън записа девета победа за сезона във Формула 1 и общо 93-та в кариерата си! Британецът спечели Гран При на Емилия-Романя - 13-ти кръг от сезона.

Пилотът на "Мерцедес" не стартира добре, но проведе отлично състезание, в което се възползва от възможността, открила му се при спиранията в бокса. Втори завърши съотборникът на Хамилтън Валтери Ботас, стартирал от полпозишън. Трети финишира Даниел Рикардо с "Рено".

Хамилтън, който направи и най-бързата обиколка днес, триумфира на "Имола" за първи път. Именно на тази писта през 1994 г. загина идолът му - Аертон Сена.

След успеха британецът вече има 85 точки преднина пред Ботас в генералното класиране, увеличавайки аванса си на върха със 7. Двойната победа осигури на "Мерцедес" историческа седма поредна титла при конструктурите. Досега рекордът държеше "Ферари" с 6.

До края на сезона във Формула 1 остават 4 кръга. Следващата надпревара е в Турция на 15 ноември, когато за Хамилтън е достатъчно да финишира втори, за да стане световен шампион за седми път, изравнявайки легендата Михаел Шумахер.

Шампионатът продължава на 29 ноември и 6 декември с две състезания в Бахрейн, преди да завърши в Абу Даби на 13 декември.