Новата "Барса" разпиля "Виляреал" за 45 минути

Ансу Фати се отличи с две попадения

Отборът на "Барселона" победи с 4:0 като домакин "Виляреал" в официалния дебют на Роналд Куман начело на каталунците. "Блаугранас" решиха всичко в мача през първите 45 минути, а Ансу Фати се отличи с две попадения.

"Барса" поведе в резултата в 15-ата минута. Жорди Алба получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на "Жълтата подводница" и подаде към Фати, който с много силен удар откри резултата.

4 минути по-късно Филипе Коутиньо изведе Фати сам срещу Серхио Асенхо и младокът вкара за 2:0.

В 34-ата минута бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Ансу Фати и Лионел Меси покачи на 3:0.

"Барселона" нанесе четвъртия си удар в 45-ата минута след бърза контраатака. Меси пусна извеждащ пас към Серхио Бускетс, а Пау Торес си отбеляза автогол в опит да пресече топката.

За "Барселона" това бе начало на кампанията в Ла Лига. "Виляреал" допусна първо поражение и има 4 точки след изиграването на три мача от първенството.