Новият ЦСКА стартира с поражение

Масов бой между "червени" фенове

ЦСКА загуби първия си мач от началото на подготовката за новия сезон в югозападната "В" група. "Червените" паднаха от Спартак (Плевен) с 0:1 в контролна среща пред около 4000 зрители на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен.

"Армейските" ултраси създадоха празнична атмосфера, но през второто полувреме показаха и тъмната си страна, като се сбиха помежду си.

Старши треньорът на червените Христо Янев заложи на стартова единайсеторка със Стоян Колев, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Кирил Динчев, Милен Кикарин, Йордан Йорданов, Борис Галчев, Димитър Панталеев, Павел Головодов, Григор Долапчиев, Преслав Йорданов.

Първата голова възможност в мача се откри пред ЦСКА. В 11-ата минута новият капитан на червените Борис Галчев пусна извеждащ пас към дошлия от Миньор (Перник) Димитър Панталеев, но ударът на последния не намери целта.

Спартак поведе в 25-ата минута с попадение на Стефан Христов, който пусна топката покрай плонжа на вратаря Стоян Колев след асистенция на Васил Шопов.

След почивката Христо Янев смени изцяло състава и на терена за ЦСКА излязоха Анатоли Господинов, Александър Бранеков, Емил Грозев, Кирил Динчев, Виктор Райчев, Иво Иванов, Владислав Узунов, Николай Цветков, Александър Александров, Радой Божилов, Костадин Хазуров.

В 60-ата минута плевенският отбор беше близо до втори гол, но резервният страж Анатоли Господинов спаси удар на Цветомир Тодоров.

Малко по-късно феновете на ЦСКА спретнаха меле край една от вратите. Размениха се юмруци и шамари, като не стана ясно каква е причината за напрежението между ултрасите.

ЦСКА можеше да изравни в 79-ата минута, но Александър Александров прати топката с глава в аут от 2-3 метра след центриране от дясно на Кирил Динчев.

Следващата контрола на червените е във вторник срещу втория отбор на Литекс.