Ново шоу на Десподов: Два гола и асистенция

Българският нападател герой за "Щурм" Грац срещу "Хартберг"

Twitter

Футболист номер 1 на България за 2018 г. Кирил Десподов продължава с впечатляващите си изяви за клубния си тим "Щурм" Грац. Бившият нападател на ЦСКА вкара 2 пъти и направи 1 асистенция при победата на неговия отбор над "Хартберг" с 3:1 в австрийското първенство.

Така той вече има в актива си 5 гола в шампионата (след хеттрика срещу "Санкт Пьолтен") и 1 в турнира за Купата на Австрия.

Десподов започна като титуляр в срещата, а първият гол в нея беше дело на Торстен Рошер в 56-ата минута. Той се разписа след подаване на българина. Футболистите на "Хартберг" изравниха 10 минути по-късно.

Заключителните мигове на мача бяха запазени за шоуто на Десподов. Той беше точен в 83-ата минута, а малко преди последния съдийски сигнал направи резултата 3:1 за своя тим.

С трите точки в актива си "Щурм", воден от Нестор ел Маестро, изпревари днешния си съперник в класирането на австрийската Бундеслига и вече е на 5-а позиция.