"Олимпиакос" отнесе АСВЕЛ, Везенков с 15 точки

Гръцкият гранд с пета победа в последните шест кръга от Евролигата

euroleague.net

Пореден силен мач за Александър Везенков в баскетболната Евролига! Националът отбеляза 15 точки при разгрома с 89:54 над гостуващия АСВЕЛ Вильорбан (Франция).

Победата е пета за гръцкия гранд в последните шест кръга от престижния турнир. Това е и девети пореден успех за "Олимпиакос" пред собствена публика.

Везенков остана на терена около 21 минути, като към 15-е точки добави и 4 борби и 3 асистенции.

Снимка: euroleague.net

"Олимпиакос" пое инициативата и натрупа двуцифрен аванс още в първата четвъртина. На почивката таблото показваше 39:21 в полза на домакините, които продължиха да доминират и през второто полувреме.

Над всички бе Тайлър Дорси от "Олимпиакос" с 19 точки, докато за французите с 13 завърши Дилън Осеткауски.

Така "Олимпиакос" запази третото си място във временното класиране на Евролигата с баланс от 11-5. АСВЕЛ е на 12-а позиция със 7-9. В следващия кръг Везенков и компания се изправят срещу "Панатинайкос" в дербито, докато АСВЕЛ приема "Фенербахче".