"Олимпик" Лион отнесе 9 от "Ним"

"Хлапетата" вече са на пето място в Лига 1

Отборът на "Олимпик" Лион победи категорично с 4:0 тима на "Ним" в мач от 17-ия кръг на Лига 1.

"Ним" остава твърдо на последното място в класирането и вече пет поредни мача не познава вкуса на победата. "Хлапетата" се изкачиха на пето място.

Домакините завършиха срещата с девет души. Те останаха с човек по-малко още в 5-ата минута, след като Тео Валс получи директен червен картон за нарушение.

В 14-ата минута гостите получи правото да изпълнят дузпа след фаул на Пабло Мартинез. След проверка на ситуацията с VAR зад топката застана Мемфис Депай, който не сгреши за 1:0.

Футболистите на Руди Гарсия контролираха изцяло случващото се на терена.

В 40-ата минута Гаетан Паке получи втори жълт картон и остави "Ним" с 9 души.

В 64-ата минута Депай вкара втория си гол в мача с шут от дистанция. Седем минути по-късно Усем Ауар покачи на 3:0, а крайният резултат бе оформен от Йоаким Андерсен в 79-ата минута. Малко преди това друго попадение на "Лион" бе отменено заради засада.