Пета поредна победа за "Олимпик" Марсилия за първи път от 2014 г. (ВИДЕО)

Играчите на Андре Вилаш-Боаш вече са на две точки от лидера ПСЖ

Отборът на "Олимпик" Марсилия записа пета поредна победа, след като се наложи с 2:0 като гост над "Анже" в мач от 16-ия кръг на Лига 1.

Играчите на Андре Вилаш-Боаш вече са на две точки от лидера ПСЖ, който обаче е с два мача по-малко.

"Черно-белите" губят една позиция в класирането и вече са четвърти.

Домакините започнаха много добре мача, но въпреки това гостите от Марсилия бяха тези, който първи стигнаха до гол. В 17-ата минута Морган Сансон достигна топката след изпълнение на пряк свободен удар и се разписа за 1:0 с прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Людовик Бютел.

Димитри Пайет покачи на 2:0 в 41-ата минута след точно изпълнена от дузпа, отсъдена за грубо нарушение на Ромен Тома.

В 62-ата минута Дарио Бенедето бе близо до нов гол, но ударът му с глава мина над горната греда. Четири минути по-късно Рашид Алиуи стреля от средна дистанция, но ударът му бе твърде неточен.

"Олимпик" Марсилия е в серия от пет поредни успеха за първи път от пет години насам.

Междинният кръг в Лига 1 продължава утре с нови три мача, които може да гледате на живо по RING и на Voyo.bg. "Сент Етиен" приема "Ница" от 20 ч. по спортния канал, а по същото време на онлайн платформата е срещата "Тулуза" - "Монако".

От 22:05 ч. по RING шампионът ПСЖ приема "Нант".