Осем фена на "Севиля" в болница след срутване на предпазна ограда

За щастие нараняванията им не са тежки

Twitter

Осем от привържениците на "Севиля" бяха приети по спешност в болница, след като предпазната ограда в сектора им на стадион "Мунисипал де Ипуруа" се срути по време на гостуването им на "Ейбар".

За щастие нараняванията им не са сериозни.

В 58-ата минута гостите от "Севиля" направиха резултата с 2:0 след изпълнение на дузпа. Привържениците се стекоха към края на сектора, за да поздравят любимците си, а под напора им една от предпазните огради не издържа и падна. Мачът бе прекъснат за 6 минути, като двама от феновете бяха изнесени на носилки.

Снимка: Twitter

В официалния профил на "Ейбар" в "Туитър" бе съобщено, че ранените са откарани в близката болница и след преглед е установено, че нараняванията им не са животозастрашаващи.

Мачът завърши с победа 3:1 за "Севиля". Андре Силва откри резултата, а Евер Банега добави още две попадения за гостите. "Ейбар" успя да намали изоставането си в самия край на срещата с гол на Жоан Жордан.