Още български провали в Лига Европа

И Ботошани с Илиев и Димитров отпадна

Ботошани, където играят българите Пламен Илиев и Радослав Димитров, отпадна във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Румънският отбор загуби с 0:3 от Легия Варшава в среща-реванш, а първият мач приключи с успех 1:0 в полза на поляците.
Вратарят Илиев и защитникът Димитров бяха титуляри за Ботошани и останаха на терена през всичките 90 минути на двубоя.

Голове на бразилеца Гилерме и на сърбина с унгарски паспорт Неманя Николич от дузпа преди почивката решиха крайния изход от сблъсъка в Румъния.

Резервата Александър Прийович оформи класическия успех за Легия седем минути преди края на срещата. Отборът от Варшава се класира напред след общ резултат 4:0.
Следващият съперник на Легия е Кукеши. Албанците отстраниха черногорския Младост след общ резултат 4:3.