Отбор от трета дивизия изхвърли "Байер" Леверкузен от Купата на Германия

"Шпортфройнде Лоте" поднесе изненадата на кръга

Третодивизионният немски "Шпортфройнде Лоте" изхвърли участника в Шампионската лига "Байер" Леверкузен от турнира за Купата на Германия. Домакините победиха сензационно след изпълнение на дузпи, а редовното време завърши при резултат 1:1. В продълженията двата тима си отбелязаха по още един гол, а "Шпортфройнде Лоте" стигна до изпълнението на дузпи с човек по-малко, но се наложи с 4:3.

"Аспирините" откриха в 25-ата минута чрез Кевин Фоланд, но Роберто Хилберт си отбеляза автогол за радост на феновете по трибуните на „Фримо Щадион”. Гостите имаха нужда от продължения, за да поведат отново чрез Фоланд в 95-ата минута. В 105-ата обаче "Лоте" изравни с гол на Кевин Фрайбергер и изходът от мача трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.

За Леверкузен пропуснаха Арангис, Фоланд и Баумгартлингер, докато домакините изтърваха с една по-малко и продължават заслужено в следващата фаза на турнира.