Отличен старт за младежите в евроквалификациите (ВИДЕО)

България победи Молдова с 2:0

Младежкият национален отбор на България по футбол започна отлично евроквалификациите. Тимът на Александър Димитров победи с 2:0 Молдова като гост в мач от група 5. Головете за "лъвовете" отбелязаха Мартин Минчев в 52' и Митко Митков в 75'.

Следващият мач на България е домакинство на Уелс на 7 септември (вторник).

Днес, в Кишинев, националите създадоха първата си опасна атака още в 3', когато Илия Груев-младши стреля, но покрай вратата. Шест минути по-късно напречната греда помогна на "лъвовете" след далечен удар на Мотипан. Топката падна пред голлинията, преди да бъде избита от български защитник.

До края на първата част на вратаря Светослав Вуцов се наложи да се намесва при коварен рикошет след пряк свободен удар.

Седем минути след началото на второто полувреме България поведе чрез Мартин Минчев. Нападателят на чешкия "Спарта" Прага се оказа най-съобразителен при едно центриране от корнер и отбеляза с глава - 1:0.

Четвърт час преди края "лъвовете" стигнаха до второ попадение благодарение на отлично изпълнен пряк свободен удар от Митко Митков.

Съставите

Молдова: Смаленеа, Галу, Йешену, Йову, Щефан, Осипов, Пушкаш, Гурулея, Мотипан, Акхалая, Постолачи

България: Светослав Вуцов, Мартин Дичев, Християн Петров, Симеон Петров, Виктор Попов, Йоан Бауренски, Илия Груев, Станислав Шопов, Мартин Минчев, Владимир Николов, Димитър Тонев