Отменен гол спаси "Левски" от нов провал в края

"Сините" временно изпревариха ЦСКА

"Левски" победи с 2:1 "Етър" в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Успехът за "сините" дойде трудно, като им се наложи да обръщат развоя на двубоя от 0:1, а в добавеното време извадиха и късмет, след като гол за 2:2 на гостите бе отменен.

Велко Батрович даде преднина на отбора на Красимир Балъков в 8-ама минута след огромна грешка на Милош Цветкович в защита.

В 20-ата минута Иван Скерлев си отбеляза автогол при опит да изчисти топката след удар на Станислав Костов.

В 54-ата минута Серджиу Буш вкара първия си гол в първенството през настоящата кампания за 2:1. В 92-ата минута "болярите" стигнаха до изравнително попадение, но главният съдия Никола Попов маркира фаул в атака на Иван Петков срещу Иван Горанов.

Така "сините" събраха 41 точки и изместиха ЦСКА от второто място в класирането. "Червените" обаче са с мач по-малко. Лидер в подреждането с 45 точки е "Лудогорец", а "Етър" е на 7-ма позиция с 27.