"Пари Сен Жермен” отнесе "Ним” и без Неймар (ВИДЕО)

Шампионът започна убeдително защитата на титлата си

Шампионът "Пари Сен Жермен” започна убедително защитата на титлата си във френската Лига 1. Хората на Томас Тухел победиха с 3:0 гостуващия "Ним”, като това бе най-малкото, с което южняците се отърваха.

Без Неймар, който се очаква да бъде продаден, парижани стартираха с новото попълнение Пабло Сарабия в атака, заедно с Килиан Мбапе и Единсон Кавани. Именно уругваецът откри резултата от дузпа в 24-ата минута, след като Пабло Мартинес бе играл с ръка в наказателното поле. Реферът отсъди дузпата, като се консултира със системата за видеоповторения VAR, а играчите на "Ним” оспорваха решението му.

През втората част ПСЖ продължи да доминира и в 56-ата минута Килиан Мбапе вкара красив втори гол след подаване на Хуан Бернат.

Около четвърт час по-късно се разписа и Анхел Ди Мария. Аржентинецът бе влязъл в игра няколко минути по-рано и се възползва от добър пас на Килиан Мбапе.

Изпитанието за шампионите в следващия кръг е доста по-сериозно, защото предстои гостуване на "Рен”.