Първа победа от 16 години за "Пирин" над "Ботев" Пловдив

Двата отбора са с еднакви точки във временното класиране на елитната група

"Пирин" се наложи с 2:1 над "Ботев" Пловдив в Благоевград в мач от шестия кръг на Първа професионална футболна лига. Успехът беше първи за домакините над съперника от май 2000 година.

"Зелените" откриха резултата още в шестата минута. Станислав Костов нахлу в дясно в наказателното поле и от аутлинияата върна по тревата към границата на малкото наказателно поле. Вратарят Георги Георгиев пресече, но не успя да улови и топката отскочи към Румен Сандев, който веднага подаде към непокрития Даниел Младенов и той отблизо стреля в мрежата.

"Ботев" изравни в 31-ата минута от дузпа след нарушение в наказателното поле на вратаря Георги Аргилашки срещу Крум Стоянов.

Благоевградчани стигнаха до успеха в 70-ата минута. Антон Костадинов центрира от фаул и след кратко разбъркване пред вратата на гостите капитанът Александър Башлиев отблизо прати топката в мрежата за 2:1.

Така двата отбора събраха по 7 точки, но Пирин е осми, а Ботев е девети.