Първа победа за "Берое" в първенството

Старозагорци разгромиха "Славия" с 4:1

"Берое" записа първата си победа през новото първенство. Старозагорци победиха с 4:1 като гости "Славия". Столичани допуснаха второ поредно поражение пред собствена публика през новото първенство.

В десетата минута Педро Еуженио стреля от дистанция, вратарят Марио Кирев отби топката, която срещна напречната греда зад него. В 22-ата минута Карлос Охене се разписа за 0:1 със силен далечен удар извън наказателното поле след пас на Кохей Като.

След това по-силната игра на гостите продължи и Мартин Райнов и Серджиу Негруц пропуснаха да реализират второ попадение в полза на Берое.

В 57-ата минута "белите" достигнаха до изравняване. Георги Йомов напредна отдясно, подаде към Ивайло Димитров, който от няколко метра изравни резултата с третия си гол през сезона.

В 69-ата минута "Берое" отново излезе напред в резултата. Стефан Велков си вкара нелеп автогол от наказателното поле в опит да не позволи на Антон Карачанаков да играе с топката.

В 83-ата минута "Берое" вкара трети гол чрез Педро Еуженио, който се разписа с диагонален шут по земя, който изненада Марио Кирев. Дълбоко в добавеното време Еуженио реализира второто си попадение за крайното 4:1 в полза на гостите, които излизат на второ място в класирането.