Първи успех за "Етър", донесе го резерва

"Болярите" победиха "Берое" с 2:1

"Етър" записа първи успех от началото на сезона. "Болярите" победиха с 2:1 гостуващия "Берое" в среща от четвъртия кръг на родния футболен шампионат.

Тимът от Велико Търново изтръгна трите точки минута преди края, когато бе точен влезлият като резерва Милчо Ангелов. Преди това Даниел Младенов даде аванс на "Етър" с осмия си гол през настоящата кампания (33'), но Мартин Камбуров възстанови равенството в 73'.

Гостите играха с човек по-малко от 70', след като Иван Бандаловски получи втори жълт, респективно червен картон.

Така "Етър" вече заема 12-ото място с актив от 8 точки, колкото имат още три тима - "Царско село", "Дунав" Русе и "Ботев" Враца.

"Берое" остава шести с 12 точки и в следващия кръг приема намиращия се на дъното на таблицата "Витоша" Бистрица. На "Етър" предстои тежка задача - гостуване в Разград на шампиона "Лудогорец".

Състави

"Етър" (4-2-3-1): 1.Х. Иванов, 84. Илиев, 23. Дюлгеров, 15. И. Иванов, 25. Стоянов, 31. Станоев, 20. Пехливанов, 8. Руменов, 98. Ковачев, 20. Младенов, 99. Димитров

"Берое"(4-2-3-1): 12. Перниш, 3. Желев, 44. Генев, 11. Бандаловски, 19. Василев, 6. Цветков, 14. Меледже, 28. Брижидо, 73. Минчев, 77. Еуженио, 9. Камбуров