Паулиньо изведе "Барса" до успех срещу "Хетафе"

Трудна победа за каталунците

"Барселона" спечели трудно с 2:1 гостуването си на "Хетафе" в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. В герой за каталунците се превърна едно от новите попълнения Паулиньо, който вкара победното попадение в 84-ата минута. Лошата новина за Ернесто Валверде е контузията на Усман Дембеле, който напусна принудително терена още през първото полувреме.

Шест минути преди края на първата част японския нападател Шибасаки вкара красив гол с шут от границата на наказателното поле. В добавеното време Меси изпълни отлично пряк свободен удар, но Гуаита с майсторска намеса успя да спаси вратата си.

В 62-ата Сержи Роберто измъкна топката след няколко рикошета и я прати към резервата Денис Суарес, а той с премерен удар я прати във вратата на "Хетафе".

Шест минути преди края на мача Паулиньо, който влезе в игра през второто полувреме вкара за 2:1. Бразилецът получи пас от Меси и с удар по диагонала не остави шансове на Гуаита.