Перес триумфира в Баку след спукана гума на Верстапен и грешка на Хамилтън

Мексиканецът с втора победа в кариерата си във Формула 1

Серхио Перес от "Ред Бул" е победител в старта за Гран при на Азербайджан - шести старт от сезона във Формула 1. За 31-годишния мексиканец това е едва втори успех в този спорт, като този път победата дойде след драматично състезание, белязано от спукана гума и грешка на фаворитите Макс Верстапен и Люис Хамилтън.

Пет обиколки преди края стартът беше прекъснат, след като съотборникът на Перес в "Ред Бул" - лидерът в класирането при пилотите Макс Верстапен, спука гума. Болида на белгиеца беше засегнат от отломки по пистата, а той загуби контрол и катастрофира с над 300 км/ч.

След подновяването шампионът от последните 4 сезона - Люис Хамилтън ("Мерцедес"), тръгна добре, успя да изпревари Перес, но допусна грешка при вземането на завоя, която го прати чак на 16-та позиция в крайното класиране.

След Перес в крайното класиране се наредиха Себастиан Фетел ("Астън Мартин") и Пиер Гасли ("Алфа Таури").

Следващият старт от сезона е във Франция и ще се проведе на 20 юни.