Пестелив ЦСКА преодоля "Монтана"

"Червените" са на 1/8-финал за Купата на България

ЦСКА победи "Монтана" с 2:0 и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Евандро откри в 52-ата минута, а Али Соу оформи крайния резултат в добавеното време на мача на стадион "Огоста".

Срещата започна по-добре за гостите от София, като в 11-ата минута Жоржиньо се оказа на чиста позиция, но при опит за стрелба топката му бе избита. Най-чистото положение за "червените" през първото полувреме бе пропуснато от Станислав Манолев в 29-ата минута.

В началото на втората част Тони Тасев от "Монтана" стреля от дистанция, но топката излезе в корнер.

ЦСКА поведе в 52-ата минута, когато Евандро реализира с глава след центриране от ъглов удар на Манолев. Няколко минути по-късно домакините пропуснаха да изравнят, след като Данте Стипица се намеси отлично.

В края на мача Мауридес се отличи с пропуск, а в добавеното време Али Соу, който се разписа при шампионатния успех срещу "Ботев" Враца преди няколко дни, вкара за 2:0.