Късна драма остави Португалия на второ място в групата (ГАЛЕРИЯ)

"Мореплавателите" ще се изправят срещу Уругвай на 1/8-финалите

Португалия и Иран завършиха 1:1 в последния мач от група "Б" на световното първенство по футбол в Русия. Равенството класира "мореплавателите" на 1/8-финал, но ги лиши от първото място в групата, тъй като Испания също стигна до реми срещу Мароко (2:2), но има по-добра голова разлика.

Това означава, че Португалия ще срещне на 1/8-финалите Уругвай, а Ла Фурия ще играе с Русия.

През първото полувреме португалците създадоха няколко опасности пред иранската врата, но не съумяваха да отбележат гол. Логиката възтържествува в последната минута на първото време, когато Рикардо Куарешма отправи неспасяем удар от близо 20 метра и вкара за 1:0.

В 53-ата минута бе отсъдена дузпа за Португалия. Зад топката застана капитанът Кристиано Роналдо, но Алиреза Бейраванд отрази удара му в долния ляв ъгъл.

Португалия се виждаше сигурен победител, но в самия край на срещата Иран изравни и попари надеждите на мореплавателите за първото място в групата. Точен в 93-ата минута бе Карим Ансарифард.