Пети пропуск на Агуеро от бялата точка провали Аржентина (ВИДЕО)

"Гаучосите" паднаха от Парагвай в световна квалификация

Серхио Агуеро се превърна в антигерой за Аржентина, след като не успя да вкара отсъдена дузпа по време на квалификацията за световното първенство в Русия през 2018 г. срещу Парагвай.

В крайна сметка гостите победиха "гаучосите" с 1:0 и се изкачиха до шесто място в класирането на своята група.

Единственото попадение в мача беше дело на Дерлис Гонзалес. Той реализира още в 18-та минута след отлична контраатака.

Малко след началния сигнал за второто полувреме съдията отсъди наказателен удар в полза на домакините. Зад топката застана Агуеро, но вратарят Хусто Вийяр показа добър рефлекс и спаси.

Пропускът от бялата точка беше пети за годината за футболиста на "Манчестър Сити". Той изпусна да отбележи в Англия срещу "Астън Вила" през март, а в Шампионската лига направи пропуски срещу "Пари Сен Жермен" и два пъти срещу "Стяуа" Букурещ в квалификациите за настоящото издание на турнира.

В мача срещу Парагвай от състава на Аржентина отсъства контузеният Лионел Меси. След поражението "гаучосите" са на пето място в групата с 16 точки. Парагвай са шести с точка по-малко.