Петко Христов дебютира за "Специя" при успех за Купата

Тимът на национала победи втородивизионния "Порденоне"

Националът Петко Христов дебютира за "Специя". Българският централен защитник бе титуляр и записа пълни 90 минути при победата с 3:1 срещу втородивизионния "Порденоне" във втория кръг за Купата на Италия.

"Специя" водеше с 2:0 на почивката след голове на Мартин Ерлич в 39' и Димитрис Николау в 45'. Домакините обаче намалиха изоставането си още в началото на втората част чрез Майкъл Фолоруншо, който бе точен от дузпа.

Седем минути преди края "Специя" подпечата успеха с гол на Ебрима Коли, също от наказателен удар.

Мачът представляваше официален дебют и за треньора на "Специя" Тиаго Мота, поел тима това лято.

След 10 дни Христов и компания гостуват на "Каляри" в първия кръг на Серия "А". В следващата фаза за Купата на Италия "Специя" ще се изправи срещу "Лече" или "Парма".