Пинто започна, а Соу довърши "Витоша"

ЦСКА е на четвъртфинал за Купата на България

ЦСКА победи "Витоша" Бистрица с 3:1 в двубой между двата тима от осминафиналите за Купата на България.

Треньорът на "червените" Нестор Ел Маестро бе направил 7 промени спрямо състава, с който излезе срещу "Берое" в Стара Загора. Титулярните си места запазиха само Чорбаджийски, Бодуров, Мауридес и Пинто.

Именно последният откри резултата в 15-ата минута, когато бе оставен непокрит пред наказателното поле и с удар по земя от 20 метра преодоля стража Василев - 1:0.

"Армейците" се оттеглиха на почивката с минимален аванс, а гостите започнаха по-добре втората част. В 74-ата минута обаче влезлият като резерва Али Соу покачи на 2:0. Гамбиецът се възползва от чудесен пас на Кирил Десподов. Две минути по-късно двамата отново комбинираха и Соу прати топката в мрежата зад Василев - 3:0.

"Витоша" се добра до почетен гол във втората минута от добавеното време чрез Михаил Милчев.

Така ЦСКА продължава напред в турнира. По-рано днес място в четвъртфиналната фаза си осигуриха "Струмска слава" и "Локомотив" Пловдив.

Състави

ЦСКА: 1. Стипица, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто (Бикел), 8. Джеси, 9. Мауридес (66-Соу), 11. Манолев, 15. Малинов, 19. Десподов, 26. Антов (84-Жоржиньо)

"Витоша": 1. Василев, 2. Гочев (46-Гьонов), 7. Кочилов, 11. Кутев (84-Узунов), 18. Цанков, 22. Милчев, 24. Купенов, 66. Вълчанов, 88. Лазаров, 99. Христов, 96. Милев (69-Амзин)