"Пирин" обърна "Витоша" с голове на чужденци

"Орлетата" победиха с 3:1, тимът от Бистрица остава на на дъното

"Пирин" Благоевград победи с 3:1 като гост "Витоша" Бистрица в среща от 28-ия кръг на Първа професионална лига. Със спечелените 3 точки футболистите на Милен Радуканов събраха 29 и остава на трето място в група "А" на плейофите, докато "Витоша" е на последната четвърта позиция с 9 пункта.

Радослав Кирилов можеше да изведе гостите напред, но стреля неточно. В 23-ата минута отново той получи добра възможност и отново пропусна.

Три минути по-късно "Витоша" Бистрица поведе в резултата. Григор Долапчиев стигна до топката в наказателното поле и подаде към Стефан Христов, който отблизо прати топката в мрежата. В продължението на първата част Флорент Боджадж засече с глава центриране на Конър Хендерсън.

След подновяването на играта двата тима заиграха отворено. В 59-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Долапчиев, който обаче нацели горната греда.

В 70-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Хендерсън изведе Йорданов в наказателното поле, който пусна остър пас към Боджадж и той намери целта.

Седем минути преди края на срещата се стигна и до трети гол за "Пирин". Отново Хендерсън центрира в наказателното поле на домакините и след меле Анти Рениа оформи крайното 3:1.

Състави

"Витоша" Бистрица: Николай Георгиев, Георги Ангелов, Тодор Гочев, Лъчезар Котев, Николай Христозов, Орлин Старокин, Радко Мутафчийски, Румен Гьонов, Стефан Христов, Григор Долапчиев (80-Даниел Кутев), Четин Садула (75-Ангел Стоянов)

"Пирин" Благоевград: Георги Георгиев, Анти Рениа, Конър Хендерсън, Костадин Ничев, Манол Чапов (83-Антон Костадинов), Преслав Йорданов (84-Петър Христов), Радослав Кирилов, Тодор Траянов (90+1 Марио Топузов), Флорент Боджадж, Димитър Митев, Любомир Цолев