"Пирин" разби ЦСКА 1948 за първа победа

"Орлетата" спечелиха с 4:1 у дома

"Пирин" Благоевград записа първи успех след завръщането си в родния футболен елит! "Орлетата" разбиха с 4:1 гостуващия ЦСКА 1948 в мач от четвъртия кръг на Първа лига.

Отборът на Уорън Фийни поведе още в 13-ата секунда с красив гол на Красимир Станоев - второто най-бързо попадение в елита. Десетина минути по-късно реферът Ивелин Занев отсъди дузпа за ЦСКА 1948, но я отмени след намеса на системата за видеоповторения (VAR). В ответната атака "Пирин" удвои аванса си чрез Станислав Манолев.

Столичани намалиха изоставането си в 43' с точно изпълнена дузпа от национала Ивайло Чочев.

В 66' Антон Карачанаков се разписа за "Пирин" след индивидуален рейд, а минута преди изтичането на редовното време направилият силен мач за "орлетата" Мохамед Брахими оформи крайния резултат - 4:1.

Така "Пирин" вече е 10-и с актив от 3 точки, докато ЦСКА 1948 остава на 12-а позиция с едва 1. В петия кръг благоевградчани гостуват на ЦСКА, а столичани приемат "Черно море".

Стартовите състави

"Пирин": 99. Петров, 38. Дюлгеров, 73. Бенгюзов, 31. Станоев, 7. Брахими, 3. Занев, 18. Дяков, 11. Манолев, 29. Костов, 14. Николов, 6. Попев.

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 4. Лясков, 3. Пиргов, 25. Г. Ангелов, 22. Илиев, 8. Климентов, 18. Чочев, 33. Иванов, 20. Бастунов, 10. Русев, 9. Д. Ангелов