Пиронкова отпадна на старта на "Аустрелиън Оупън" (ГАЛЕРИЯ)

Цвети загуби с 1:6, 6:4, 1:6 от световната номер 3 Агнешка Радванска

Цветана Пиронкова отпадна на старта на Откритото първенство на Австралия. Най-добрата българска тенисистка загуби от световната номер 3 при дамите Агнешка Радванска. Полякинята надигра Цвети с 1:6, 6:4, 1:6 на най-големия корт в Мелбърн "Род Лейвър Арина" за 1 час и 46 мин. Това бе десета победа за Радванска в 12-те срещи между двете.

Българката започна успешно мача като поведе с 1:0, но полякинята изравни след бърз сервис гейм на нула. След това Пиронкова допусна и първи пробив, който бе затвърден при 1:3. Радванска продължи да диктува ритъма и отново проби Цвети в петия гейм. Българката изостана с 1:5 и след нов пробив полякинята спечели убедително първия сет.

Вторият сет започна обещаващо за Пиронкова, която успя да пробие съперничката си в първия гейм, след което увеличи аванса си на 2:0. Последва оспорван трети гейм, при който родната ни представителка имаше шанс за нов пробив, но пропусна появилата се възможност и полякинята намали разликата до 1:2.

След това Цвети отново бе пробита при равенство 2:2 във втората част. В седмия гейм българката пак поведе, а след това дръпна с 5:3. При нейното сервиране, Цвети спечели сета и изравни резултата 1:1.

Третата част започна ударно за полякинята, след като спечели подаването си и проби във втория гейм. Радванска продължи със силното си представяне, повеждайки с 4:0.

Все пак първата ни ракета успя да върне един пробив в петия гейм, но това не бе достатъчно, за да обърне резултата в нейна полза. Мачът завърши с успех за световната номер 3, която спечели сета с 6:1 гейма и съответно затвори мача с 2:1.

По-рано днес (17 януари) родният ни представител при мъжете Григор Димитров записа шеста поредна победа. Българинът се наложи със 7:6 (2), 6:3, 6:3 над австралиеца Кристофър О'Конъл и се класира за втория кръг на "Аустрелиън Оупън". Там негов съперник ще бъде Хьон Чунг (Република Корея), който победи с 6:2, 6:3, 6:2 Ренцо Оливо (Аржентина).