Пламен Константинов и "Локомотив" са шампиони на Русия

Временното класиране на волейболното първенство остава окончателно

FIVB

"Локомотив" Новосибирск, с треньор българина Пламен Константинов, е волейболният шампион на Русия за сезон 2019/2020.

Това стана ясно, след като днес (28 март) беше взето решение първенството да бъде прекратено, а временното класиране да се превърне в окончателно. Причината е бързото разпространение на коронавируса в страната.

Въпреки че до преди дни волейболни мачове се играеха в Русия, дори и пред празни трибуни, властите взеха решение да затегнат мерките, за да се преборят по-бързо със заразата. Положителните проби за COVID-19 в страната са над 1200, а смъртните случаи са 4.

Така "Локомотив" Новисибирск става шампион на страната за първи път в историята си, тъй като завърши на първа позиция преди старта на плейофите. На второ място е "Зенит" Казан с национала Цветан Соколов в състава си.

За първи път в треньорската си кариера 46-годишният бивш играч и селекционер на националния отбор на България печели титла, при това в едно от най-силните първенства в света. Той е и първият роден треньор с титла в Русия.

Отборът на Тодор Скримов "Красноярск" е на 7-а позиция в класирането, а "Газпром Юрга" Сургут с Теодор Салпаров е 9-и.

При жените шампион стана отборът на "Динамо" Казан.

bTV призовава: останете си вкъщи!