Бившият президент на УЕФА Мишел Платини и бившият президент на ФИФА Сеп Блатер започнаха процеса по обжалване на шестгодишното си наказание пред Спортния арбитражен съд в Лозана, съобщи Би Би Си.
В края на миналата година Платини и Блатер бяха наказани от етичната комисия на ФИФА с отстраняване за осем години, заради предполагаем подкуп от единия към другия на стойност около 2 млн. долара. Санкцията беше намалена на шест години впоследствие. Двамата нямат право да се занимават с футбол под никаква форма в посочения период.
Очаква се Спортният арбитражен съд в Лозана да излезе с решение по случая "Платини" най-рано през следващата седмица. Обжалването на Сеп Блатер ще се разглежда на по-късна дата.
80-годишният Блатер по всяка вероятност ще присъства като свидетел при решението на съда в Лозана за съдбата на Платини.
В отсъствието на двамата дългогодишни лидери на футболните организации бившият главен секретар на УЕФА Джани Инфантино през февруари застана начело на ФИФА, докато бившият вицепрезидент на УЕФА Анхел Мария Вияр вече е на длъжността - президент на централата.