По една дузпа и една точка за "Локо" Пловдив и "Черно море"

Двата тима не се победиха в мач от първенството

"Локомотив" Пловдив и "Черно море" не се победиха в среща от 17-ия кръг на Първа футболна лига. Двата тима завършиха 1:1 в Града под тепетата, а и двете попадения паднаха от дузпи.

Още в 12-ата минута гостите поведоха в резултата. Гомис направи нарушение срещу Евгений Сердюк в наказателното поле. Съдията Георги Давидов посочи бялата точка, а след това и системата VAR потвърди решението му. Зад топката застана Пабло Гарсия. Той стреля към долния десен ъгъл на вратата на "Локо" Пловдив и откри резултата.

"Локо" Пловдив изравни в 37-ата минута. Лукас Салинас беше спънат от Живко Атанасов и реферът за втори път в мача отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана капитанът Димитър Илиев, който с удар в долния ляв ъгъл на вратата на Дюлгеров в направи резултатът 1:1.

И двата тима направиха куп пропуски през второто полувреме. В 72-ата минута треньорския щаб и футболистите на "черно-белите" претендираха, че Виктор Попов трябва да бъде изгонен с втори жълт картон за грубо нарушение срещу Парвиз Умарбаев. Съдията Георги Давидов обаче не уважи претенциите им и двата отбора останаха в пълен състав.

След този мач "Локо" Пловдив остава на 7-о място във временното класиране на шампионата с 24 точки. "Черно море" излезе на трето място в таблицата с равни точки с втория ЦСКА и четвъртия "Ботев" Пловдив.