Полетът на "канарчетата" продължава на 1/4-финалите за купата

"Ботев" Пловдив победи "Славия" с 2:1 като гост

Отборът на "Ботев" Пловдив е вторият четвъртфиналист в турнира за Купата на България по футбол. "Канарчетата" победиха "Славия" с 2:1 в София, с което постигнаха пета поредна победа.

Двете попадения за гостите от Пловдив бяха дело на Тодор Неделев. Калоян Кръстев вкара единствения гол за "белите".

Въпреки тежките атмосферни условия, "жълто-черните" стигнаха до гол още в 3-ата минута. Лазар Марин центрира към Неделев отляво, а националът на България вкара за 1:0.

След попадението домакините се активизираха, но вместо да изравняват, те получиха втори гол. Филип Филипов проби отдясно и подаде към Шопов, който изведе Неделев на страхотна позиция, а халфът прати топката във вратата на Георги Георгиев за 2:0.

През второто полувреме играчите на Златомир Загорчич наложиха натиск и в 61-ата минута резервата Калоян Кръстев върна едно попадение. "Славия" опита да изравни резултата и отбеляза гол чрез Емил Виячки в добавеното време, но попадението бе отменено поради засада.