"Порто" изненада "Юве", мъките на Роналдо срещу "драконите" продължават (ВИДЕО)

Португалците спечелиха с 2:1 у дома

"Порто" взе минимален аванс срещу "Ювентус" в осминафиналите на Шампионската лига, след като победи италианския гранд с 2:1 у дома в първия сблъсък между двата тима.

"Драконите" поведоха още във 2', когато Мехди Тареми отбеляза най-бързия гол в турнира от април 2014 г. насам. Иранецът бе точен след 63 секунди, а преди 7 сезона на Дейвид Алаба от "Байерн" Мюнхен бяха нужни 24 секунди, за да се разпише... също във вратата на "Старата госпожа", но в четвъртфиналите.

На "Ещадио до Драгао" домакините удвоиха аванса си малко след началото на втората част чрез Муса Марега, а "Ювентус" върна едно попадение в 82', когато Федерико Киеза се възползва от подаване на Адриен Рабио.

В последната минута от добавеното време гостите поискаха дузпа за фаул срещу Кристиано Роналдо, но реферът Карлос дел Серо Гранде (Испания) отхвърли претенциите им. Повторенията показаха, че те са били основателни, а след последния съдийски сигнал щабът и играчите на "бианконерите" протестираха бурно.

В крайна сметка голът на чужд терен запазва шансовете на "Ювентус" преди реванша в Торино на 9 март.

Мъките на Кристиано Роналдо срещу сънародниците му от "Порто" обаче продължават. Звездата на "Ювентус" вече има само един гол в седемте си двубоя с "драконите". В тях отборът му е записал само една победа.

Всичко започна през 2003 г., когато Кристиано Роналдо и "Спортинг" Лисабон загубиха на два пъти от "Порто" в местната Примейра лига - с 0:1 и 0:2. През 2004 г., вече с "Манчестър Юнайтед", резултатите бяха поражение с 1:2 в Португалия и равенство 1:1 на английска земя в осминафиналите на Шампионската лига.

Пет години по-късно Роналдо и компания си отмъстиха в най-престижния клубен турнир, отстранявайки "Порто" в четвъртфиналите след 2:2 на "Олд Трафорд" и успех с 1:0 в реванша с победен гол на Кристиано.

Дали "драконите" отново ще излязат напред в този дуел - ще разберем в началото на март.