Порто изпусна победата срещу Динамо Киев (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до равенство 2:2 в самия край на срещата

Динамо Киев и Порто завършиха наравно 2:2 е зрелищен мач от Група G на Шампионска лига. Гостите могат да съжаляват, тъй като изпуснаха победата в самия край на двубоя.

В 20-ата минута украинците откриха резултата чрез Олег Гусев. Бившият нападател на българския ЦСКА и любимец на Сектор "Г" Жуниор Мораес даде началото на головата атака. Бразилецът подаде на Гармаш, който потърси Велосо в наказателното поле. Португалецът не достигна до топката, но тя се оказа на пътя на Гусев и той бе точен – 1:0.

„Драконите” обаче бързо изравниха. Три минути след гола на Динамо Лаюн центрира, а Абубакар се разписа с глава за 1:1.

В 81-ата минута вратаря на киевчани Рибка направи груба грешка, от която Абубакар се възползва. Така Порто отново поведе – 1:2. Домакините не се предадоха и в 89-ата минута Виталий Буялски оформи крайното 2:2. Защитниците на Порто очакваха страничният съдия да вдигне флага за засада, но това не стана и резервата Буялски с глава преодоля Касияс.