"Порто" логично спечели срещу "Лайпциг" (ВИДЕО)

Гостите от Германия с малко идеи в атака

Отборът на "Порто" стигна до заслужен успех у дома срещу "Лайпциг" с 3:1 в четвърти мач от груповата фаза на Шампионска лига.

Първият гол в мача падна в 13-та минута и бе дело на Ерера след корнер пред вратата на "Лайпциг". До края на първата част гостите играха слабо в атака, а домакините концентрирано в отбрана и други голове нямаше.

Три минути след началото на втората част, влезлият в игра Тимо Вернер от "Тотнъм" прехвърли вратаря Са и изравни. След това обаче домакините вдигнаха оборотите и след центриране от пряк свободен удар Данило пак даде аванс в резултата на "Порто". Повторенията обаче показаха, че Данило е бил в засада преди да се разпише в немската врата. Тя обаче не бе маркирана.

Третият гол за португалския отбор падна в добавеното време на мача. Макси Перейра се възползва от празните пространства в отбраната на немския отбор, който нападаше хаотично в търсене на изравнителен гол и така бе фиксиран крайния резултат в мача.