Португалия продължава уверено напред за Купата на конфедерациите

Кристиано Роналдо донесе успеха срещу Русия

С гол на Кристиано Роналдо отборът на Португалия победи домакина Русия с 1:0 и оглави класирането в група А на турнира за Купата на конфедерациите.

Пред пълните трибуни на "Откритие Арена" в Москва Роналдо реши мача още в 8-ата минута. Нападателят на "Реал" Мадрид бе най-добре пласиран в наказателното поле и реализира с глава след центриране на Рафаел Герейро.

Португалия бе по-класният отбор на терена и диктуваше темпото през целия мач. В 32-а минута Роналдо бе близо до втори гол след отличен финт в наказателното поле и удар, но този път стражът на руснаците Игор Акинфеев отрази.

В последните минути Сборная опита натиск, но след корнер в добавеното време Георгий Джикия стреля с глава над напречната греда.

С тази победа Португалия поведе в класирането с 4 точки, а Русия е на второ място с 3. В другия мач от групата тази вечер играят Нова Зеландия и Мексико.