Португалия стъпи накриво срещу Ирландия, вижте всички резултати и голмайстори

"Мореплавателите" се класират за Катар 2022, ако не загубят от Сърбия

Португалия стъпи накриво в световните квалификации, след като направи 0:0 с Ирландия като гост. Въпреки това, "мореплавателите" оглавиха група 1 преди директния сблъсък със Сърбия в Лисабон в последния кръг. Там Кристиано Роналдо и компания трябва само да избегнат загуба, за да си осигурят място на финалите в Катар през 2022 г.

Тази вечер, на "Авива Стейдиъм" в Дъблин, двата тима предложиха динамичен мач на зрителите. Португалците имаха претенции за дузпа в 25', когато Роналдо падна в наказателното поле, но те бяха отхвърлени. Впоследствие домакините си създадоха добра възможност, Чидози Огбене обаче стреля неточно с глава от около 5 м.

Най-чистото положение за Португалия се откри пред Роналдо двадесетина минути след началото на втората част. Нападателят на "Манчестър Юнайтед" засече отлично центриране на Андре Силва, но топката мина покрай десния страничен стълб.

Четвърт час преди края Енда Стивънс стреля високо над вратата от удобна позиция.

В 81' Пепе от състава на гостите си изкара втори жълт картон за удар с лакът срещу Калъм Робинсън, но в крайна сметка нулевото равенство се запази.

С точката Португалия събра 17 на върха в групата, колкото има и Сърбия преди двубоя помежду им в неделя. Ирландия е на четвъртата позиция с 6 точки.

Всички резултати и голмайстори в зона "Европа":

Група 1

Азербайджан - Люксембург 1:3
0:1 Родригес (67), 0:2 Тил (77), 1:2 Салахли (82), 1:3 Родригес (90)

Ирландия - Португалия 0:0

Група 2

Грузия - Швеция 2:0
1:0 Хвича Кварацхелия (61), 2:0 Хвича Кварацхелия (77)

Гърция - Испания 0:1
0:1 Пабло Сарабия (25-дузпа)

Група 8

Русия - Кипър 6:0
1:0 Александър Ерьохин (4), 2:0 Фьодор Смолов (54), 3:0 Андрей Мостовой (55), 4:0 Алекс Сутормин (62), 5:0 Антон Заболотни (82), 6:0 Александър Ерьохин (87)

Малта - Хърватия 1:7
0:1 Иван Перишич (6), 0:2 Дуйе Чалета-Цар (22), 1:2 Марцело Брозович (31-автогол), 1:3 Марио Пашалич (39), 1:4 Лука Модрич (45+1), 1:5 Ловро Майер (47), 1:6 Андрей Крамарич (53), 1:7 Ловро Майер (64)

Словакия - Словения 2:2
0:1 Миха Зайц (18), 1:1 Онджей Дуда (58-дузпа), 1:2 Миха Мевля (62), 2:2 Давид Стрелец (74)

Група 10

Армения - Северна Македония 0:5
0:1 Александър Трайковски (22), 0:3 Енис Барди (36,67-дузпа), 0:4 Милан Ристовски (79), 0:5 Енис Барди (90)

Германия - Лихтенщайн 9:0
1:0 Илкай Гюндоган (11-дузпа), 2:0 Даниел Кауфман (20-автогол), 3:0 Лерой Сане (22), 4:0 Марко Ройс (23), 5:0 Лерой Сане (49), 6:0 Томас Мюлер (76), 7:0 Ридле Баку (80), 8:0 Томас Мюлер (86), 9:0 Макс Гьопел (89-автогол)

Румъния - Исландия 0:0