Повторният дебют на Пранди започна с успех

България стартира с победа в Лигата на нациите

БФВ

Мъжкият ни национален отбор по волейбол победи Канада с 3:1 гейма (в отделните чести 25:20, 26:24, 19:25, 25:17 точки) в първия си мач от втора група в Лигата на нациите.

"Лъвовете" започнаха отлично участието си в първия уикенд на надпреварата в Аржентина, а селекционерът Силвано Пранди направи успешен повторен дебют начело на България.

Страхотен мач за родния тим изигра Николай Учиков, който бе над всички с 27 точки. За "кленовите листа" Шарън Върнън-Евънс реализира 22 точки.

Националите ни започнаха стабилно и спечелиха първия гейм с комфортна разлика - 25:20 точки.

Втората част стартира равностойно, след това канадците поведоха с 18:14. Нашите успяха да стопят пасива си и да изравнят при 23:23. В решаващите минути България отново се наложи, след две поредни грешки на съперника и поведе с 2:0 гейма.

В третия гейм канадците всеха преднина, която задържаха до неговия край и след 25:19 намалиха изоставането в резултата - 1:2.

"Кленовите листа" започнаха силно и в четвъртия гейм, повеждайки с 5:2, но не успяха да запазят превъзходството. Националите ни направиха обрат, а на второто техническо прекъсване вече водеха с 16:11. След това българите увеличиха преднината си на 19:12 и спечелиха гейма с 25:17 точки, а с това и крайната победа с 3:1.

Тази нощ в 3 часа и 10 минути е втория мач на националите ни срещу състава на домакините от Аржентина.