Предимството на празните трибуни: Деян Станкович дава наставления след червен картон

Треньорът на "Цървена звезда" беше изгонен 25 минути преди края на мача с "Хофенхайм"

Със сигурност мачовете без публика са доста странни, а липсата на скандирания се отразява, както на футболистите, така и на зрителите пред телевизионните екрани. Но има и един плюс, за който ни подсказа треньорът на "Цървена звезда" Деян Станкович.

Специалистът беше изгонен от треньорската скамейка в 65-ата минута на мача срещу "Хофенхайм" от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Секунди преди това домакините бяха пратили топката във вратата на "звездашите".

След кратко пререкание с рефера, сръбският любимец се качи на трибуните - както е по правилник.

Липсата на публика обаче му позволи от мястото си да продължи да раздава наставления така, че футболистите на терена да го чуват без проблем.

И тази тактика на помогна на сръбския шампион и "Звезда" получи още един гол в продължението на редовното време и в крайна сметка загуби с 0:2 в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа за сезон 2020/2021.

На 29 октомври сръбският гранд приема "Слован" Либерец във втория си мач от евротурнирите.