Прекъснаха устрема на Григор

Спряха мача на Григор Димитров и Сам Куери заради напреднало време

Getty Images/Guliver Photos

Срещата между Григор Димитров и Сам Куери ще се доиграе във вторник. Двубоят от тенис турнира в Куинс, Лондон бе прекратен заради прекалената продължителност на предходните двубои. Мачът започна с близо 40 минути закъснение и в 21:00ч местно време организаторите решиха да го спрат.

Резултатът бе 1-1 сета, след като Куери спечели първата част с 6-4. Сетът вървеше равностойно до 4-4, но тогава Димитров бе пробит, а в 10ия гейм Куери спечели подаването си и дръпна в резултата.

Втората част също започна много добре за американеца. При 1-1 гейма Куери проби Димитров и това изглеждаше, че ще прекърши нашия, особено след като резултата стана 3-1 за противника. Вместо това обаче Григор се вдигна и не само проби при следващата си възможност, правейки 3-3, но и не даде нито един гейм на съперника си докато не спечели сета 6-3.

В този момент организаторите прецениха, че вече е станало прекалено мрачно за игра и прекратиха мача. Предстои той да бъде доигран във вторник